Život za vlády Lucemburků

V úterý 13.9. se ve velké tělocvičně  konalo kulturní vystoupení agentury Pernštejni. Jedná se o skupinu historického šermu, která vznikla v roce 1997 jako zájmové sdružení. Od roku 2000 se šermu věnuje na profesionální bázi. Hlavní náplní skupiny jsou naučně výchovné pořady pro školy z období vrcholné gotiky, husitství, renesance a třicetileté války.  Na vlastní oči tedy mohly děti z 1. a 2. stupně zhlédnout dech beroucí ukázky nejrůznějších utkání či šarvátek z období vlády Lucemburků a zažít tak velkou výpravu do české historie. Dozvěděly se i historická fakta o dobových panovnících a jejich životě.
Dopoledne s úžasnými rytíři na naší škole bylo skvělým zážitkem pro nás všechny.