Důležitá sdělení - INFORMACE

penickova@zs-barvirska.cz

26.6.2022

Úkoly na prázdniny:

1. Každý o prázdninách přečte alespoň jednu knížku, kterou nám v září představí, tzn. odvypráví krátce obsah knížky a přečte dětem zajímavý kousek textu tak, aby k přečtení knížky nalákal spolužáky.

2. Děti by Vám měly pravidelně číst nahlas.

3. V srpnu zopakujte probraná písmenka, trénujte psaní diktátu.

4. Vyberte občas jednu větu ze Slabikáře a nechte jí dětem přepsat do psacího písma. Chyby by si děti měly najít samy.

děkuji Vám za výbornou spolupráci během celého roku. Ve třídě se letos sešly skvělé děti, samostatné, šikovné, byla radost s nimi pracovat.

Snad nám to vydrží i příští rok, uvidíme, co nás čeká, v září se budeme sžívat s novými kamarády s Ukrajiny.

Poslední týden v srpnu se Vám ozvu zde na webových stránkách třídy - tentokrát již 2.B. :-)

Užijte si krásné léto!

S pozdravem M.Klúčiková

26.6.2022

V úterý si děti odnesou domů vše, co ve škole ještě mají - pracovní sešity, kdo má ve škole ještě cvičební úbor, kapsář, ručník...dějte jim na to, prosím, tašku.

Znovu prosím, abyste na příští rok zachovali Slabikář lll.díl a poslední písanku - co jsme nestihli, dopíšeme ve 2.třídě.

Ve středu jdeme do kina, návrat ke škole v 11,30h.

Ve čtvrtek končí škola po rozdání vysvědčení, tzn. v 8,40h.

21.6.2022

dejte, prosím, dětem s sebou do školy větší igelitku, dám jim domů desky s výkresy za celý rok.

Dále přinesou domů kapsáře, prosím o kontrolu a doplnění pomůcek na příští školní rok:

Vodovky, tenké a plochý štětec (čím širší, tím lepší), kelímek, voskovky, můžky, igelit na lavici.

Ostatní pomůcky nakoupím společně z třídního fondu.

15. 6. 2022

Připomínám platby 1000,- na pracovní sešity do 2.třídy. Tuto platbu do letošního vyúčtování nezahrnu, objeví se až ve vyúčtování příští rok.

Dále prosím vyplnit návratku k rodilému mluvčímu.

Děkuji za spolupráci. M.K.

______________________________________________________

14.6.2022

naše škola nabízí svým žákům od 2.tř. možnost anglické konverzace s rodilým mluvčím. Cena by byla cca 500,-za pololetí na žáka.

Z kapacitních důvodů není možné děti rozdělit, tzn. zájem musí mít všichni. Zítra proto pošlu návratky s dotazem, zda byste pro své děti tuto možnost chtěli využít. Výsledek Vašeho zájmu včas oznámíme.

PLÁNOVANÉ AKCE DO KONCE ROKU

- 20.6. Atletický den + skákací hrad (s sebou sportovní oblečení, svačinu, PENÁL)

- 21.6. Školní výlet Bedřichov, naučná stezka, rozhledna Královka

Sraz u školy v 7,55h, návrat cca ve 13,45h. S sebou sportovní oblečení, svačinu.

- 23.6. Pernštejni - představení divadelního spolku, učení normálně s sebou

- 24.6. Soutěžní den u hasičů v Růžodole, s sebou sportovní oblečení a svačinu

- 27.6. Pobyt v přírodě - Dětský koutek Lidové sady, s sebou sportovní oblečení a obuv

- 29.6. Kino, s sebou svačinu

V kině dětem nebude umožněn nákup popcornu a dalších pochutin. Mohou mít malou svačinku s sebou.

DOMÁCÍ ÚKOLY PRO CHYBĚJÍCÍ ŽÁKY

Slabikář ll. - do str. 63

Slabikář lll. - do str. 7

M - velká do str. 47, dále 51

M - malá do str. 45

Písanka do str. 28

Prvouka do str. 70

7.6.2022

v pondělí 13.6. proběhne fotografování tříd (pokud chcete své dítě slavnostněji obléknout), cena 45,-Kč, uhradím z fondu.

Dále 17.6. bude sběr papíru - prosíme o podporu, hodně se teď navýšily výkupní ceny.

____________________________________________________

31. 5. 2022

dnes děti dostaly úkol ve Slabikáři lll.díl.

Nelekejte se, že teprve nyní, v červnu, začínáme lll.díl. Podle metodik je nezbytné probrat dva díly, tento je již v rámci rozšiřujícího učiva. Je tam hlavně čtení a práce s textem, rébusy ap.

Byla bych ráda, kdyby si z tohoto Slabikáře a také z malého sešitu (Zdokonalujeme čtení 3.díl) četly děti o prázdninách, ale nevyplňujte v něm nic, necháme si to do druhé třídy na opakování a procvičování.

Prosím tedy, abyste ho nevyhazovali.

Děkuji za spolupráci, s pozdravem M.K.

____________________________________________________

24. 5. 2022

Vážení rodiče

1. Do konce týdne děti přinesou vyúčtování třídního fondu. Čeká nás ještě kino (80,-), Pernštejni (60,-) školní výlet (cca 200,-) a pobyt v přírodě. Děti tedy budou ještě potřebovat cca 350,-Kč. Podle toho, kolik Vám tam zbývá, pošlete prosím po dětech potřebné peníze.

Dále vybíráme na pracovní sešity v příštím roce 1000,-Kč, prosím do 20.6.2022.

2. V pátek nás čeká Den dětí. Ve škole bude připravena spousta sportovních soutěží a úkolů a dále ukázka hasičské techniky.

Celé dopoledne budeme venku, prosím vhodné oblečení a obuv (bohužel má být špatné počasí).

S sebou jen malou zdravou svačinku a pití, k dispozici bude spousta sladkostí (odměny za soutěže).

3. Dnes děti nesou domů na opravu diktáty. Prosím podepsat a opravit. Většina dětí již psaní zvládá výborně, mají jedničky s hvězdičkami. Komu ještě psaní dělá problémy, potřebují procvičovat a stále opakovat.

Děkuji za spolupráci, s pozdravem M.K.

10.5.2022

Vážení rodiče

prosím, domácí úkoly nejen podepisujte, ale také kontrolujte. Pokud Vaše dítě v úkolu chybuje, potřebuje doma učivo procvičit.

Některé děti si stále nepamatují písmenka, je nezbytné psaní trénovat, čtení a psaní je absolutní základ pro školní úspěšnost v dalších letech.

Diktáty vždy posílám ukázat domů, prosím také podepsat a dohlédnout na opravu chyb.

Děkuji za spolupráci.