Důležitá sdělení - INFORMACE

Pátek    ČJ M ČJ
Třídní učitel
Mgr. Michaela Klúčiková
Konzultační hodiny: pondělí 13:00-14:00 h.
klucikova@zs-barvirska.cz
Výchovný poradce
Mgr. Jana Pěničková
Konzultační hodiny: čtvrtek 9:55-10:40
penickova@zs-barvirska.cz

27.9.2022

kromě písemných úkolů budou letos děti dostávat i úkoly pamětné.

Před 14 dny se měly z prvouky naučit zpaměti jednotlivé měsíce v roce a jejich rozdělení do ročních období. Měly to označené v pracovním sešitě. Některé děti z toho už zkouším po několikáté a stále to neumí. Kdo si bude chtít opravit špatnou známku, může se přihlásit.

Na čtvrtek se mají z učebnice ČJ naučit polovinu abecedy. Mají to označené hvězdičkou.

27.9.2022

Pro ty, kteří nebyli na třídních schůzkách:

Poplatek za SRPDŠ je 300,- pro všechny žáky, kteří nemají ve škole sourozence.

Pro ty, kteří mají ve škole sourozence, platí jedno dítě 300, druhé 150,-Kč.

_______________________________________________________

26.9.2022

MOC PROSÍM RODIČE,

1. kteří posílají peníze na SRPDŠ, kroužky, mluvčího...atd., aby do žákovské knížky na str. 9. (POTVRZENÍ PLATBY) vypsali do řádků účel platby a částku a já podepíši převzetí peněz.

Děti mi nejsou schopné vyřídit, na co peníze jsou...

MOC DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI, s pozdravem M.K.

2. Dále prosím všechny rodiče, aby se podepsali na str. 2 úplně dolů, do řádku "Seznámil/a jsem se se školním řádem Základní školy". Už bych si to ráda odškrtla jako splněné. Díky.

____________________________________________________

ÚKOLY PRO CHYBĚJÍCÍ ŽÁKY DO 27.9.

M - velká do str. 17

M - malá vše do str. 8

ČJ - PS do str. 8

Písanka 1.roč. - písmeno X

Písanka 2.roč. - do str. 8

Čítanka do str. 14

ČJ - učebnice do str. 12, zpaměti naučit abecedu.

Prvouka do str. 6

____________________________________________________

22.9.2022

Informace pro rodiče ukrajinských žáků:

Výuka českého jazyka bude probíhat vždy v pondělí a v pátek od 11:45-12:30h. První lekce začíná již zítra, tedy v pátek 23.9.2022.

______________________________________________________

22.9.2022

prosím o zaslání příspěvků na:

SRPDŠ 300,-Kč / 150,-Kč

Rodilý mluvčí 500,- Kč

Kroužky 500,-Kč / 700,-Kč

Děkuji za spolupráci, s pozdravem M.K.

9.9.2022

Začínáme s prezentací knížek, které děti přečetly o prázdninách. Děti si je přinesou do školy, vystavíme si je tak, aby si je spolužáci mohli prohlédnout.

Děti při prezentaci uvedou autora knížky, krátce převypráví obsah knížky a přečtou krátký úryvek, který by měly mít už připravený z domu.

19.9.2022

1. Stále téměř polovina dětí nemá obalené učebnice a žákovskou knížku. Znovu připomínám, že obalení učebnic je nezbytné. Knížky jsou drahé a musí vydržet alespň 4 roky i dalším dětem. Čítanky jsou úplně nové.

2. Znovu připomínám, abyste si vyzvedávali pracovní sešity žáků, kteří jsou nemocní. Sešity jsou u sekretářky, učivo je napsané zde na webu.

3. Prosím o zaslání vyplněných kroužků, opět polovina dětí dosud neodevzdala, měla jsem to odevzdat již dnes.

PLAVECKÝ VÝCVIK

Prosím rodiče žáků, kteří z důvodu nachlazení nejdou plavat, aby, pokud je to možné, si je po 2. vyučovací hodině vyzvedli u školy. Třídy jsou úplně plné a je velký problém nechat děti v jiných třídách, nejsou volné ani lavice ani židle.

Děkuji za pochopení, s ppozdravem M.K.

12.9.2022

PROSÍM, pokud má Vaše dítě teplotu a není mu dobře, NEPOSÍLEJTE ho do školy, nakazí několik dalších dětí a dospělých.

Děkuji za pochopení, s pozdravem M.K.

9.9.2022

1. Prosím rodiče dětí, které dosud nepřinesly loňský Slabikář a Písanku 3.díl, aby to v pondělí přinesly, už s tím pracujeme.

2. Některé děti po prázdninách zpomalily tempo, práce jim trvá nepřiměřeně dlouho a už na ně při vyučování nemůžeme čekat, byli bychom ve skluzu. Začnou si tedy nedokončenou práci nosit domů.

3. Stále platí nutnost DENNĚ NAHLAS ČÍST, o textu si pak popovídat, jestli děti vnímají obsah. Pokud čtení nejde, čtěte opakovaně kratší úsek až do chvíle, kdy ho přečtou plynule. Čtení se musí zautomatizovat.

4. Většina dětí nemá počítadlo. Budeme ho potřebovat pro počítání s desítkami a počítání s přechodem přes desítku, prosím také poslat.

5. Prosím obalit učebnice (děti dostaly úplně nové čítanky) a žákovskou knížku. Pracovní sešity není potřeba obalit.

7.9.2022

1. trenérky v bazénu doporučují na výcvik plavecké brýle. V Decatlonu prý stojí cca do 100,-Kč.