Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Řeč novinových titulků (Loumová)

Noviny jsou pravidelně vycházející publikace, které denně nebo nejméně týdně přinášejí nejnovější události ze všech možných oblastí a co nejrychleji o nich informují co nejširší veřejnost.  Noviny se tisknou ve velkém formátu na novinovém papíře a místo vazby se skládají. Prodávají se na stáncích a v automatech nebo doručují předplatitelům. V poslední době nabývají na významu internetové noviny, často jako elektronická verze tištěných novin.
Noviny hrají v moderní společnosti důležitou společenskou roli. Předně tím, že veřejnost informují o důležitých událostech, dále jsou místem veřejné diskuse a tvorby veřejného mínění.
Proto žáci 9.A dne 24.9.2014 navštívili po prázdninové odluce opět Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci, aby se účastnili interaktivní hodiny nazvané Řeč novinových titulků.
Žáci dle vlastního uvážení přiřazovali novinové titulky k odpovídajícím článkům. Při řešení se seznámili, jak se seriózním, tak bulvárním tiskem. Po ověření společně definovaných znaků porovnávali titulky a prezentovali své výsledky ostatním. Čas strávený v Krajské vědecké knihovně byl pro žáky zajímavý a určitě i přínosný.