POKOS

Akce POKOS - Příprava občanů k obraně státu - proběhla ve středu 18.5.2016 v areálu 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci. Za naši školu se jí zúčastnila 9.A. Cílem této akce, kterou vojáci pořádali ve spolupráci s Ministerstvem obrany, bylo seznámit žáky s některými úkoly, které musí vojáci v rámci své profese plnit a také je alespoň rámcově připravit na situace, se kterými se mohou v dnešní době setkat. Žáci plnili úkoly s armádní tematikou na 9 stanovištích. Postupně si vyzkoušeli zdravotnickou přípravu, chemickou ochranu, střelecký a veslařský trenažer, topografii, vzdělávací soutěže, překážkové dráhy a další aktivity, které si pro ně vojáci a zástupci Ministerstva obrany připravili. Program byl obohacen výstavou armádní techniky a ukázkami např. chemických pokusů, zbraní nebo sebeobrany. Každý žák byl za splnění všech disciplín odměněn sportovním vakem s drobnými dárky.