Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Po stopách Vietnamu (Plachá)

Pracovnice Centra na podporu integrace cizinců připravily pro žáky 2.B a 4.A vzdělávací program zaměřený na jinou zemi s odlišnou kulturou a zvyky. Při práci s mapou se děti dozvěděly základní geografické informace o Vietnamu, poslechly si vietnamskou hudbu i pohádku Dračí král, vyzkoušely si vietnamské stolování se správným držením hůlek a přesvědčily se, jak jim sluší pravý vietnamský klobouk. Nové poznatky shrnuly do společné mapy. Téma přednášky představovala realizaci průřezového tématu Multikulturní výchova: soužití s příslušníky odlišných sociokulturních skupin a tolerance k jiným národnostem.