Měříme, vážíme, počítáme (Plachá)

Tak to by určitě nebyl oblíbený program žáků pro odpolední činnost. A přesto žáci 4.B mohou potvrdit opak.
26.5. v Krajské vědecké knihovně prováděli spoustu atraktivních pokusů spojených s vážením a měřením.
Pracovali s přístroji, které ještě nepoužívali, posuvné měřítko,hustoměr, přístroj na měření hluku.
Nejzajímavější bylo měření a výpočet rychlosti u oblíbených hraček na baterie.
Při těchto činnostech se děti učí vědecky myslet a doplńovat si školní znalosti. A to přeci jde.