Exkurze do Prahy k tématu Židé a holokaust

Díky finanční podpoře Statutárního města Liberec měli žáci devátých tříd možnost vypravit se do pražského židovského města. S příjemnou průvodkyní si prohlédli židovský hřbitov, kde u hrobu rabína Löwa směli pomyslet na své přání, nahlédli do Staronové i Pinkasovy synagogy, kde se seznámili s nejvýznamnějšími událostmi židovského roku. Připomněli si také informace z loňského roku, kdy navštívili Terezín. Tentokrát své kruté životní osudy vylíčila ve zhlédnutém dokumentu jedna z žen, která prošla od roku 1943 několika koncentračními tábory.