Druhý tematický den

Modrá barva
Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatismus a povinnosti. Modrá je barva klidu a stability, tradice, vody, význam se přesouvá i do polohy věrnosti a oddanosti. Modrá barva patří mezi základní barvy. Jejím protikladem je žlutá barva, směs obou je zelená, jež spojuje vlastnosti obou barev.
Tmavě modrá - je barvou spolehlivosti, míru a celkově uklidňuje. Zlepšuje schopnost se soustředit.
Světle modrá - připomíná nekonečnost nebe, přináší inspiraci a dává nám pocit svobody. Vyjasňuje duši i ducha.
Květiny - modrá kytice dokáže uklidnit stresující atmosféru.
Drahokamy a krystaly - tyrkys, achát s modrými žilkami, labradorit, lapis lazuli, safír