Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Výroba svíček (Plachá)

Zpříjemnit si čekání na vánoční prázdniny si mohli žáci 3.B ve výrobně svíček firmy Rodas. Nejprve shlédli video program o výrobě svíček, který dopňoval učivo prvouky Lidé a výrobky.
Pak následovala další kapitola učebnice Lidská činnost a tvořivost, jejíž teorii děti přetvořily v radostnou praxi. Jako kouzlem se měnil bílý vosk v nejbarevnější svíčky, které si děti vyrobily namáčením do barevné politury. Nabidce vystavených svíček se nedalo odolat, a tak děti porovnávaly ceny, učily se zacházet s přidělenými penězi, rozvíjeli finanční gramotnost v reálné situaci.Do školy se děti vrátily nadšené a libovaly si, jak překvapí své blízké vlastnoručně vyrobenými dárky. Ať se líbí.