Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

Týden čtení (Novotná)

Týden čtení aneb „Čtení sluší každému“
Děti čtou seniorům a naopak, zdraví nemocným a naopak, čtou na netradičních místech a v netradiční dobu. To je jen malý výčet  aktivit, které se mohou v rámci Týdne čtení- od 7. 3 – 13. 3.2011 uskutečnit.
Ráda bych se podělila o příjemně prožité středečního dopoledne v Denním stacionáři pro seniory u Antonína v Ruprechticích. Pěkný dům v krásném prostředí, zalitý již skoro jarním sluníčkem, navozoval klidnou atmosféru již při příchodu s dětmi.
Paní Simona Eliášová, vedoucí péče, velmi ochotně svolila k návštěvě tohoto zařízení a umožnila skupince dětí z naší školy setkání se seniory, doplněné právě předčítáním.
Jelikož jsme 8. března oslavili MDŽ, úvod patřil básni  J. Seifrta – První dopis mamince. Kdo by neznal vyznání malého školáka, který se snaží udělat radost své mamince. Eliška Danielová se bravurně svým melodickým hlasem zhostila tohoto úkolu. Tréma pomalu odpadávala a mezi vzájemným se seznamováním chystal se příběh – Jak si Křemílek a Vochomůrka  šili kalhoty. Eliška Loulová a Tadeáš Plíhal, oba z první třídy, se snažili číst co nejlépe. V čtení se vystřídali i s Klárkou Loulovou a Viktorkou Aleksij.  Mezi malým odpočinkem pro čtenáře, byla požádána paní Kovářová, klientka tohoto zařízení o přednes některé básně. Prý jich umí víc než deset. S citem a lehkostí přednesla postupně známou Polednici a Kuřátko a obilí.
A byl čas na pohádku. Tentokrát od K. J. Erbena – O třech přadlenách. Klientky – dámy, muži tam žádní nebyli, statečně odolávaly sluníčku, příjemnému teplu a možná i únavě a bedlivě sledovaly děti nejstarší, Pavla, Elišku, Janu, Veroniku P. a Veroniku L.
Museli jsme se rozloučit. Určitě by se dalo povídat a vzpomínat na časy, kdy ony ještě chodily do školy, kdo jim předčítal, jak tehdy bylo těžké vlastnit knížku a jak hezké bylo poslouchat večerní vyprávění pohádek místo zapnuté televize, či počítače.
Za své snažení jsme byli všichni obdarování. Vlastnoručně vyrobenými kytičkami,
záložkami a sladkostmi.
Těší nás, že jsme se potěšili navzájem a věříme, že Denní centrum u Anonína opět brzy navštívíme.
Novotná Michaela

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou. 

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.