Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Šesťáci na Jizerce (Marková)

Tři dny na chalupě v nejvýše položené osadě Čech, 35 kilometrů v nohou a nespočet zážitků, smíchu i nově nabytých vědomostí... Šesťáci se svou třídní učitelkou absolvovali ve dnech 20.-22.5. přírodovědný program na Jizerce, který zajišťuje Společnost pro Jizerské hory o.p.s. Projekt nese název "Kořeny - jak číst krajinu kolem sebe a hledat v ní své místo?" a je zaměřený na poznávání přírody a míst, odkud pocházíme. Pro žáky byl připraven bohatý program a několik výletů po okolí pod vedením lektora Davida Kavana. Dozvěděli se i takové zajímavosti, jako např. jak můžeme pomocí rašeliny cestovat do minulosti,  jak vznikají půdní profily nebo proč
bez kamene by neexistoval život. V průběhu výletů i práce v přednáškovém sále si děti vyplňovaly Deník cestovatele, kam své poznatky zaznamenávaly. Závěrečnou částí projektu bude zpracování historie (kořenů) vybraného místa z okolí školy a její prezentace před lektorem.