Příprava na léto (Plachá)

Byla hlavní náplní pobytu žáků ze 4.B ve Sloupu v Čechách. Děti se učily samostatnosti a schopnosti postarat se o sebe. Mnozí zjistili, že připravit jídlo v kotlíku na ohni není tak jednoduché a že prvotní je rozdělat a udržet oheň. Děti poprvé spaly pod širákem a musely překonat strach ze tmy. Samozřejmě, že zbyl čas na zábavu, hry a nové poznatky. Žáci navštívili sklárnu, kde si vyfoukli  skleněnou vázičku a zhotovili si šperk. Na závěr pobytu si ještě prohlédli zámek Zákupy. Domů se vrátili plni dojmů a zážitků a s novými plány na další školy v přírodě.