Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

Návštěva partnerské školy

Názory žáků 7.A na návštěvu partnerské školy z Ausburgu
V pondělí 13.10.08 přijeli žáci z  naší partnerské školy z Ausburgu. V úterý 14.10. se pár vybraných jedinců vypravilo s nimi na radnici. Dostali se až do zákulisí této budovy. Moc se jim tam líbilo. Ve 12:30 jsme se vydali na výpravu na Ještěd. Na tramvaj jsme došli na Fügnerku, tam jsme nastoupili na tramvaj č.3 a jeli směrem na Horní Hanychov. Vystoupili jsme na konečné a pochodovali na lanovku. Když jsme došli na lanovku, paní učitelka Marková šla koupit jízdenky. Čekali jsme asi půl hodiny. Pak nás zavolala paní z pokladny a nastoupili jsme do lanovky. Nepustili tam jenom paní učitelku Markovou a pana učitele z Augsburgu Rickyho, ale pán – řídící lanovku, je tam pustil. A na Ještědu byla moc velká mlha, takže jsme neviděli na město. Došli jsme až na tramvaj a dojeli domů. Moc se nám tam líbilo.
(Matěj Cverčko)

Jeden den měli Němci rozchod. Já a můj kamarád Hornis jsme šli provádět německého kamaráda Andrease. Měl u sebe 350,-Kč a chtěl si koupit míč. My s Hornisem jsme ho různě provázeli. Provedli jsme ho asi pěti sportovními krámy a on si furt nemohl vybrat. Hornis říkal: „To je otrava, už chci jít domů!“ Já jsem mu řekl: „Chudák, má jenom 350,-Kč, tak mu musíme něco vybrat.“ Hornis s donucením souhlasil. Tak jsme pokračovali v cestě. Nakonec si koupil míč za 319,-Kč. Chtěl si ještě koupit kapitánskou pásku. Tak jsme ho zavedli k Pacákovi. Bohužel měl 42,-Kč a kapitánská páska stála 50,-Kč. Tomáš Horňák ( Hornis ) usmlouval pásku na 42,-Kč. Prodavačka souhlasila. Nakonec jsme měli krásné rozloučení. Hornis a já jsme šli spokojeně domů.
(Lukáš Kaiser )
  
Sraz byl před školou ve 13:45. Vyrazili jsme ze školy na tramvaj. Nastoupili jsme na Fügnerce a vystoupili u zoo. Šli jsme dovnitř a hned před námi byla tabule a na ní napsáno, v kolik je krmení. Skoro všechna krmení byla ráno, ale krmení lachtanů bylo ve tři hodiny odpoledne. Šli jsme k prvnímu výběhu, kde byli koníci a všichni z Augsburgu začali pištět a jásat. Šli jsme ke slonům, kde paní učitelka Šímová měla bratra a ten nás vzal dozadu ke slonům a mohli jsme si je hladit a krmit. Potom nám tam ten pán ukázal cvičení slonů. Pak jsme šli kolem nosálů, oslů, velbloudů, zeber, koz, až jsme došli ke kozorohům. Tam byl takový tunel a Hornis z něj byl vyjančenej. Šli jsme potom k výběhu, kde byli gepardi. Všem z Augsburgu se gepardi moc líbili, takže jsme tam strávili hodně času. Od gepardů jsme šli k takovému přístřešku, všichni šli k bílým tygrům, ale já s Buldou jsme šli na krmení lachtanů. Jak jsme došli k lachtanům, tak jsem zavolal Blážovi, ať hned přijdou na to krmení. Pak jsme šli k prolejzačkám, kde byly i kozy. Tam jsme byli tak deset minut. Myslím, že se všem návštěva v zoo moc líbila. Mně teda jo.
(Dominik Hořák )

Dne 13.10.08 přijely děti z Ausburgu. Byly ubytovány na ZŠ Barvířské ve školní družině. Hned v úterý jsme se s nimi seznamovali. Ve středu byl nejlepší den s německými dětmi. Večer kolem 18:45 se sešlo pár dětí ze 7.A u Babylonu. Asi deset minut jsme čekali, než  Němci za námi dorazí. Hned po jejich příchodu se všichni vydali dovnitř a pak do aquaparku. Bylo to tam super! Němcům se tobogány líbily. Užívali si a určitě z této akce a z celé návštěvy měli radost.
(Joana Rabotová)

Ve středu jsme šli na hokej Bílých Tygrů Liberec. Tygři hráli proti Spartě Praha. Němcům se tu líbilo. Na hokeji s námi byl pan ředitel a pan zástupce. Němci se koukali na kanonádu  Tygrů. Když vyhráli 5:2 nad Spartou, prožívali každý gól naplno. Z naší třídy nás tam bylo šest a z německé dvacet tři. Zdálo se mi, že učitelé z Německa byli nadšeni z naší arény. Liberec hrál výborně, každý gól byl skvělý! Myslím, že se jim naše liga a tým moc líbily.
( Michal Kvítek)

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou. 

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.