Jablkohraní (Kočvarová)

Ve čtvrtek 9.10.2014 proběhl na celém 1. stupni projektový den „Jablkohraní“.  Společně jsme tento den slavnostně zahájili před budovou školy, kde všechny děti kreslily křídami barevná jablíčka. Ve třídách pak žáci soutěžili, vytvářeli různými technikami obrázky, prostorové výrobky s touto tematikou a také něco dobrého- jablečné špízy, salát,… Pro tento den byly vyhlášeny dvě soutěže. Díky maminkám, které napekly obrovskou spoustu jablečných dobrot, proběhla velká soutěž o nejlepší moučník, do které byly dětmi vybrány ty nejchutnější kousky. Nezávislá porota určila tyto vítěze:
3. místo sourozenci Matěj a Jakub Karáskovi (1.B, 3.A)
2. místo Martin Šašek (4.B)
1. Ondřej Hamák (3.A)

V soutěži o nejhezčí jablko se umístil na  6. místě Michal Horáček (2.B), na 5. místě Karolína Szakáčová (2.A), 4. místo obsadila Barbora Burešová (2.B), 3. místo patří Anně Drobné (4.B), 2. místo Vanese Veselé (1.B) a vítězem se stal Radek Stejskal (5.A).
Nové vědomosti o jablkách a výrobcích z nich se žáci dozvěděli hravými činnostmi, které se prolínaly napříč všemi předměty.
Velké poděkování patří všem maminkám, které dodaly moučníky i recepty. Všemi dobrotami jsme byli přímo zavaleni.

Děkujeme za spolupráci, všichni jsme si moc pochutnali!