Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Den vody

Dne 22. dubna jsme se celý den učili jen o vodě a vším, co s vodou souvisí. Dozvěděli jsme se hodně informací o vodě na Zemi, spotřebě vody i proč vodou neplýtvat. Díky paní učitelce Evě Dolečkové jsme nahlédli i do fyziky. Deváťáci nám demonstrovali plno fyzikálních a chemických pokusů. Například jak lidé využívají princip spojených nádob, proč se mince udrží na hladině, vlastnosti slané a sladké, teplé a studené vody a spoustu dalších. Prohlédli jsme si jezírko na zahradě, ve kterém jsme pozorovali pulce. Podrobně jsme se zabývali životem lososa.