Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Den vody

Dne 22. dubna jsme se celý den učili jen o vodě a vším, co s vodou souvisí. Dozvěděli jsme se hodně informací o vodě na Zemi, spotřebě vody i proč vodou neplýtvat. Díky paní učitelce Evě Dolečkové jsme nahlédli i do fyziky. Deváťáci nám demonstrovali plno fyzikálních a chemických pokusů. Například jak lidé využívají princip spojených nádob, proč se mince udrží na hladině, vlastnosti slané a sladké, teplé a studené vody a spoustu dalších. Prohlédli jsme si jezírko na zahradě, ve kterém jsme pozorovali pulce. Podrobně jsme se zabývali životem lososa.