Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Cena za 2. světovou válku (Loumová)

Druhou světovou válku provázely v dosud nevídané míře zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a nehumánní zacházení s válečnými zajatci. Oproti všem dosavadním konfliktům bylo průběhem bojů podstatně zasaženo rovněž civilní obyvatelstvo, jež utrpělo obrovské ztráty.
A právě téma 2. světové války bylo důvodem, proč žáci z  9.A dne 13. 4. 2015 navštívili Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci.
Žáci ve skupinách vyhledávali a třídili informace z různých médií, zpracovávali zajímavá témata, která poté prezentovali, např.: Válečné náklady ve vybraných zemích, Koncentrační tábory, Evropa-obce s osudem Lidic.