Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

BITVA

Dne 22.4.2016 v Liberci jsme se vydali na akci, která byla o Sedmileté válce. V ní bojovala Marie Terezie o rakouské dědictví. Jedna z nich proběhla roku 1757 v Liberci. Navštívili jsme několik stanovišť, na nichž jsme se dozvěděli zajímavosti z této války. První stanoviště bylo na Keilově vrchu. Tam ukazovali granáty, dělové koule a děla. Druhé stanoviště bylo na Benešově náměstí. Viděli jsme formaci vojáků, výstřely ze starých pušek a různé dobové předměty např. zlaťáky, karty a některé zbraně. Třetí stanoviště bylo na Nerudově náměstí. Tam ukazovali, jak ošetřovali vojáky, odřezávali končetiny a jak vypadala jejich ošetřovna. Výuka v terénu se určitě celé třídě líbila, byla zajímavou změnou oproti běžnému učení ve třídě.
(M.Němec)