Dokážu to, i když... (12.2.)

Ve středu jsme celá třída absolvovali interaktivní worshop pro školy.

Poznali jsme z blízka problematiku sociálního začleňování osob s určitým zdravotním postižením.

Program pro nás připravil Rytmus o.p.s.

Bylo pro nás připraveno 5 stanovišť:

Sluchové postižení, Tělesné postižení, Mentální postižení, Zrakové postižení a duševní onemocnění.

Na každém stanovišti se kluci dozvěděli spoustu nových informací, pronikli do problémů, které musí lidé řešit a hlavně si zkusili prakticky co které postižení obnáší v reálném životě.

Naučili se základy znakové řeči, vyzkoušeli si jet či tlačit invalidní vozík, prošli se se slepeckou holí v místnosti, pronikli do tajů a symbolů při mentálním postižení či prožili den se schizofrenií.

Workshop byl velmi poučný a nabídl pohled na postižené zase z jiného úhlu.