Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Výtvarné dílničky

Kroužek je určen žákům 1.- 3.r.
Cena: 500,-/měsíc
Termín: čtvrtek 13:45-14:345

Vedoucí kroužku: K. Vávrová

 

Na přelomu dubna a května nás čekal čarodějnický slet, na kterém jsme se společně pustili do výroby strašidelných čarodějnic. Odlet i přistání proběhlo na jedničku. Druhou květnovou hodinu jsme vytvářeli s láskou pro maminky k jejich svátku. Vyrobili jsme kytičku v květináči a přáníčko z papíru, na které jsme potřebovali špejle, papírový květináč, ubrousky a jako výplň jsme použili polystyrenové kostičky. Další hodinu jsme se pustili do výroby Motýlího domu, který jsme pak vystavili hned u vchodu do školy. Na něj jsme použili ruličky z toaletního papíru,  obrázky motýlů a karton na domeček. Květen jsme zakončili s papoušky. Zapojili jsme do výroby ruce a nohy které jsme obkreslovali na neonové barevné papíry a byla to velká zabava! Poslední společné tvoření bylo ve znamení táboráku, na kterém jsme si "opekli" Marshmallowny a zahráli na vyrobené kytary z kartonu a barevných bavlnek místo strun. Dětem se moc povedly.

Všem dětem přeji krásné prázdniny a děkuji za  veselé chvíle během našeho tvoření.

Budu se těšit na příští školní rok.

Káťa

 

Březnové jarní tvoření jsme sázeli spoustu mrkví z kartonu do námi ozdobených keramických květináčů. Během prvního velikonočního tvoření jsme na slepené dřevěné špachtle lepili vybarvenou slepičku, vajíčko a kohouta z papíru a dozdobili korálky. Druhou velikonoční hodinu jsme zdobili papírové věnce umělou trávou, skořápkami s kuřátkem a keramickým vajíčkem. Duben byl ve znamení zábavy! První dubnovou hodinu jsme vyráběli pouťový kolotoč s koněm z plastových kelímků a dortové podložky a druhou hodinu jsme vyrobili cirkusové klauny z barevných papírů a víček z pet lahví. Děti byly moc šikovné, stihli jsme I kostým klauna - mašli s barevnou gumičkou a nos z pěnových míčků.

 

Během našeho únorového tvoření jsme se pustili do výroby snowboardistů z barevného papíru a kartonu na zasněženém kopci z vaty. První Valentýnskou výtvarku jsme vyráběli květináče zdobené ubrouskem, dortovou podložkou a květiny na špejli z barevných papírů a korálků, druhou hodinu si děti domů odnášely lapače snů s korálky a srdíčky z fleecu. Březen jsme odstartovali balónkovou párty a portréty se "žvýkačkou" z balónků, během další "recyklační "hodiny jsme využili bublinkovou fólii a vodovky na výrobu a zachování včelího úlu a čistého oceánu plném barevných rybiček.
 

Poslední prosincové tvoření jsme zdobili vánoční stromečky v květináči, které jsme omotali barevnou bavlnkou, posypali třpytkami a doplnili spoustou barevných dárečků z balícího papíru.

První letošní vyrábění sněžítek z kartonu, vaty a barevných papírů se dětem moc povedlo.
Během hodiny jsme si vyzkoušeli i kouzelné čarování.

První pololetí jsme zakončili se sněhuláky lyžaři ze šišek a dřevěných špachtlí, zaletěli jsme společně do vesmíru krásnými barevnými raketami a ochutnali marťanské dobroty. V poslední společné hodině jsme recyklovali plasty a přeměnili je na roztomilé tučňáky.

Těším se na další společně tvoření.
Káťa

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Během našeho listopadové tvoření jsme se společně pustili do výroby podzimních dekorací.
Vyrobili jsme si vázy ze zavařovacích sklenic a kytičky z kaštanů a barevného papíru, sovy ze šišek, podzimní strašidlo z listů a bavlnek.
První prosincovou hodinu nás navštívili čerti s andělem. Děti jim zazpívaly a za odměnu si domů kromě vyrobeného andílka odnášely i malou dobrotu.
Těším se napříště.