Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Výtvarné dílničky

Kroužek je určen žákům 1.- 3.r.
Cena: 500,-/měsíc
Termín: čtvrtek 13:30-14:30

Vedoucí kroužku: K. Vávrová

 

Poslední listopadovou hodinu jsme si vyrobili ze zavařovací sklenice a fólie dózu na pastelky, která se ale pomocí světýlek dá proměnit i na lampičku. Taky jsme tvořili zvířátka z párátek a  kaštanů. Během prosincového čertího řádění,  kdy nás jeden opravdový čert navštívil, jsme ze dřevěné koule, balicího papíru a nastříhané červené šály vyrobili pár čertů,  andělů a Mikulášů. Za naši školu jsme se zapojili do každoroční  akce (kterou pořádá město Liberec) a společně se pustili do výroby vánočních ozdob, které pak celý prosinec zdobily liberecký vánoční strom na vánočních trzích. Ozdoby jsme donesli a pověsili společně. Poslední prosincovou výtvarku jsme zakončili tvořením adventních věnců z papírové tašky,  kterou jsme zdobili vetvičkami,  sobem, sněhovými koulemi a vatou. 

 

Během listopadu jsme se pustili do dvouhodinové díla. V jedné hodině jsme si vyrobili podzimní listy a v další barevné ježky ze šišek a papírových obalů  na vajíčka (které jsme nabarvili vodovkami), přidali k nim dřevěné listy, houby, jablíčka a dýně.  Dohromady z toho vznikl podzimní les plný barevných ježků, kterým jsme ozdobili  chodbu v prvním patře naší školy. 

 

První letošní dílničky jsme se společně pustili do výroby speciálních hodin. Místo kukačky se v nich zabydlela sova! Na výrobu jsme potřebovali dřevěné špachtle, vodovky a šišky. Druhou hodinu tvoření jsme stavěli z kartonu strašidelné domy pro všechny kostlivce, pavouky, mumie a duchy a vypůjčili si pár kostí zlobivých studentů. Kromě kartonu jsme na pavučiny použili kousek gázy a umělou barevnou vatu. Třetí hodinu jsme zakončili společným halloweenským tanečkem s vyrobenými barevnými jo-jo pavouky na textilní gumičce, u kterých jsme při výrobě zrecyklovali starý černý balící papír. Byla to velká zábava! První listopadovou hodinu jsme motali a motali a motali barevnou vlnu kolem dekoračních listů na drátku a vykouzlili z nich krásná "strašidla z listí ".

Těším se na společné tvoření každý čtvrtek

Káťa V.