Maják - Za hranou

V úterý 19.3.2024 naši třídu navštívil lektor Majáku s preventivním programem Za hranou.

Bižší informace z webu Majáku:

Program vede žáky ke kritickému myšlení a vyvrací předsudky spojené s postavením minorit ve společnosti. S žáky je vedena diskuze na téma subkultur a lektor upozorňuje na případná nebezpečí a rizika. Program se zabývá osobními postoji a hodnotami žáků, v souvislosti s jejich přechodem na střední školu, a klade důraz na vlastní zodpovědnost.

Obecný cíl: Předcházet vzniku extremistických názorů a postojů.
Specifické cíle: Vést žáky k respektu vůči ostatním lidem v naší společnosti. Upozornit na rizika spojená s některými subkulturami. Ukázat na hlavní problémy a principy sekt a náboženských hnutí.