Planetárium - Všichni jsme hvězdy

Konec ledna jsme si ozvláštnili návštěvou v IQLandii: tématem byly hvězdy - jak vznikají a jak zanikají. Žáci nejprve zhlédli komentované promítání v planetáriu a poté obdrželi pracovní listy, ty vyplnili během následné prohlídky vesmírné expozice.

Povídáním o vesmírných tělesech (kromě hvězd lektor mluvil například i o planetách) jsme sice lehce předběhli plán výuky ve fyzice (vesmír se bude probírat v 2. pololetí), ale aspoň se nyní můžeme těšit na to, co nás brzy čeká.