Etiketa a stolování

Neznáme jednodušší způsob, jak si zkazit renomé, než právě u stolu, kde je společenská etiketa velice důležitá. Ovládání obecných pravidel etikety by mělo patřit k základní výbavě každého člověka. Umění držet správně příbor, správně si objednat, vědět co s rukama a ubrouskem, to jsou ctnosti, které ocení každý a nakonec i dobrá restaurace. Proto se děti  z 9.B vydaly  24.11. na akci SŠ gastronomie a služeb Liberec „Etiketa a pravidla stolování“, kde se o dané problematice dozvěděly zajímavé informace. Někteří žáci zvažují možnost podání přihlášky právě na tuto školu.