Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Project International Food

Dne 16.6. 2023 si část třídy 7.A (jazyková skupina) připravila nevšední hodinu anglického jazyka. Dlouho připravovaný projekt „International Food Day“ (Mezinárodní den jídla) nemá s klasickým mezinárodním dnem moc společného. Tentokrát zde nešlo o den oslavy správné výživy, který se, dle rozhodnutí OSN, slaví 16.října již od roku 1981. Cílem páteční aktivity bylo představit pestrost receptů z různých zemí v angličtině a doplnit prezentace jednotlivých jídel i praktickou ochutnávkou. Díky tomu se žákům naskytla příležitost ochutnat jídla od jejich kamarádů, jejichž kořeny sahají do jiné než naší kultury. Žáci měli možnost ochutnat jídlo z kuchyně např. romské, ukrajinské, vietnamské a mongolské. Ostatní žáci si vybrali cizí zemi nebo i nějaký český recept, který ozvláštnili.
Aktivita nás všechny nadchla, ochutnali jsme nová jídla, dozvěděli jsme se něco o cizí kultuře a procvičili jsme si angličtinu.
A. Wollrabová