23.6. Muzeum - Jizerky křížem krážem

V pátek 23.6. jsme v tomto roce naposledy navštívili severočeské muzeum, kde jsme se zúčastnili programu jizerky křížem krážem. Seznámili jsme se podrobně s přírodou, kterou jsme v Jizerských horách obklopeni - ať už jsou to Jizerskohorské bučiny, tvořené bukovými lesy, nebo jejich rašeliniště, rybníky i mokřady. Vyzkoušeli jsme si prolézt jezevčí norou, rozpoznávat stopy zvířat a také jejich zvuky. Nakonec na nás čekala dílna, kde jsme si vyzkoušeli práci se sádrou a odlili si vlastní stopu mladé srnky. Moc se nám to líbilo...snad se v příštím roce zase do muzea podíváme.