Píšeme perem

V průběhu I. pololetí jsme psali velká, tiskací písmena. Psali jsme  tužkou. Zároveň  jsme trénovali a uvolňovali ruku – uvolňovací cviky, obrázky apod. Častým pomocníkem  nám jsou také stírací tabulky  a fixy.

Koncem I. pololetí a celé II. pololetí píšeme a budeme psát do písanek. Soustředíme se na nácvik všech tvarů psacích písmen. Děti si už navykli na písankové sešity a za jejich snahu přišla odměna v podobě pera, které jsme si dnes slavnostně předali. Plochý kovový hrot má dětem pomoci k lehkému tahu při psaní. Prozatím nebudeme používat zmizík.