Včely (Plachá)

7.10.2010 byla třída 5.B pozvána na přednášku o včelách a včelařství. Cinkání lžiček v miskách bylo důkazem, že děti čeká i ochutnávka medu. V přednáškovém sále Krajské liberecké knihovny si děti mohly prohlédnout včelí plástve, pravý včelí vosk, pracovní pomůcky včelařů.  Skleněný úl odhalil život včel i s včelí královnou. Instruktážní film byl doplněn výkladem včelaře, který také odpovídal na zvídavé otázky žáků. Medu mohly děti sníst kolik chtěly, ale kdo měl velké oči, brzy poznal, že po třech lžičkách medu už ani na něj nemá chuť.