Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Návštěva partnerské školy v Augsburgu (Marková)

Naše škola udržuje již několik let přátelství se školou Kapellen-Mittelschule v německém Augsburgu, který je zároveň partnerským městem Liberce. Vždy po roce se střídají návštěvy žáků i učitelů v Německu a u nás. Letos připadla hostitelská úloha Augsburgu a skupina 20 žáků a 3 pedagogů z Barvířské tak měla možnost vycestovat do Německa a strávit tam týden od 17. do 21. října. Naši hosté měli pro nás jako vždy připraven zajímavý program, který zahrnoval nejen poznávání města a okolí, ale i sportovní a společenské akce určené k navázání komunikace a přátelství mezi českými a německými dětmi. Za tímto účelem proběhlo utkání smíšených družstev ve fotbalu, basketbalu a vybíjené, dále návštěva plaveckého bazénu, dvě diskotéky, společná hodina angličtiny a turnaj v bowlingu. Z návštěv pamětihodností můžeme zmínit historické centrum Augsburgu spolu s nejstarším sociálním sídlištěm světa Fuggerei a také radnici, kde jsme dokonce byli slavnostně přijati jedním z radních. V planetáriu jsme zhlédli zajímavé projekce o vesmíru a vzniku života na Zemi. Velký úspěch měl rovněž celodenní výlet do Mnichova, kde jsme strávili několik hodin v obrovském muzeu (Deutsches Museum). Z Německa jsme se vrátili plni dojmů a již se začínáme těšit na příští rok, kdy se znovu setkáme s  augsburgskými žáky a učiteli u nás v Liberci.
Děkujeme za podporu projektu Česko-německému fondu budoucnosti a Fondu pro partnerskou spolupráci Statutárního města Liberce.
Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout zde: https://picasaweb.google.com/117717441504787891770/Augsburg1721102011