Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Návštěva partnerské školy v Augsburgu (Marková)

Naše škola udržuje již několik let přátelství se školou Kapellen-Mittelschule v německém Augsburgu, který je zároveň partnerským městem Liberce. Vždy po roce se střídají návštěvy žáků i učitelů v Německu a u nás. Letos připadla hostitelská úloha Augsburgu a skupina 20 žáků a 3 pedagogů z Barvířské tak měla možnost vycestovat do Německa a strávit tam týden od 17. do 21. října. Naši hosté měli pro nás jako vždy připraven zajímavý program, který zahrnoval nejen poznávání města a okolí, ale i sportovní a společenské akce určené k navázání komunikace a přátelství mezi českými a německými dětmi. Za tímto účelem proběhlo utkání smíšených družstev ve fotbalu, basketbalu a vybíjené, dále návštěva plaveckého bazénu, dvě diskotéky, společná hodina angličtiny a turnaj v bowlingu. Z návštěv pamětihodností můžeme zmínit historické centrum Augsburgu spolu s nejstarším sociálním sídlištěm světa Fuggerei a také radnici, kde jsme dokonce byli slavnostně přijati jedním z radních. V planetáriu jsme zhlédli zajímavé projekce o vesmíru a vzniku života na Zemi. Velký úspěch měl rovněž celodenní výlet do Mnichova, kde jsme strávili několik hodin v obrovském muzeu (Deutsches Museum). Z Německa jsme se vrátili plni dojmů a již se začínáme těšit na příští rok, kdy se znovu setkáme s  augsburgskými žáky a učiteli u nás v Liberci.
Děkujeme za podporu projektu Česko-německému fondu budoucnosti a Fondu pro partnerskou spolupráci Statutárního města Liberce.
Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout zde: https://picasaweb.google.com/117717441504787891770/Augsburg1721102011

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Úřední hodiny kanceláře školy

Vážení rodiče,

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

Vážení rodiče,
naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/


Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:
https://www.zs5kveten.cz/

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření