KVK - ZEĎ - o životě v Československu za Železnou oponou

„ZEĎ“ – je nejen název programu, kterého se deváťáci ve středu 23.11. zúčastnili v KVK, ale i název ojedinělé knihy Petra Síse ( v New Yorku usazeného českého výtvarníka a spisovatele), jenž čtenářům přibližuje dobu komunismu, léta 1948–1989, kdy za „železnou oponou“ v Československu žili, pracovali a snili obyčejní lidé. Lektorka prostřednictvím řady aktivit vedla žáky k pochopení principů totalitní vlády i k seznámení s ojedinělou knihou. A já jako třídní i vyučující D chválím své deváťáky za znalosti ­– je vidět, že mnozí na hodinách D dávají pozor ????