Den pobytu v přírodě - Císařský kámen

V úterý 27.6.2023 jsme na Den pobytu v přírodě vyrazili na rozhlednu Císařský kámen. Pěší túru jsme začali v Proseči nad Nisou a po strmém stoupání po červené turistické značce směrem Rádlo - Milíře jsme se dočkali odměny v podobě krásných výhledů do širého kraje z rozhledny. Po svačině jsme pokračovali po zelené dolů značce lesem směrem k Veseckému rybníku zvanému Teichmühle. Cestou jsme se zastavili ještě u menšího rybníka Pod císařským kamenem a také jsme se najedli borůvek, které rostly všude kolem. Na Teichu se někteří otužilci dokonce i vykoupali, ostatní zatím relaxovali nebo hráli míčové hry. Pak už zbývalo jen dojít poslední úsek na autobus do Vesce a zamířili jsme zpět do centra. V nohou máme 10 km a věřím, že všichni si dnešní výlet užili.