Exkurze Terezín

Ve středu 15. listopadu se třída 9.A společně s dalšími třídami 2. stupně vypravila na exkurzi do Litoměřic a Terezína. První zastavení bylo v centru okresního města a zde jsme si prohlédli významné barokní stavby; paní dějepisářka žáky seznámila s historií vybraných budov a ukázala na stavbách typické barokní znaky.

Druhou zastávkou a hlavním cílem naší cesty byl Terezín, bývalá pevnost a věznice. Toto místo neblaze proslulo během 2. světové války, kdy tu bylo zřízeno židovské ghetto a koncentrační tábor. Společně s průvodcem žáci prošli Malou pevností a poté jsme se přesunuli do muzea v Hlavní pevnosti.

Na žáky na exkurzi dýchla atmosféra tohoto mrazivého místa, chovali se slušně a s úctou a jistě si z exkurze odnesli mnoho dojmů a poznatků.