ŠKODA EDU.LAB

V úterý 15.11.2022 třída 8.B navštívila areál Technické univerzity, kde byla umístěna mobilní vzdělávací laboratoř EDU.LAB automobilky ŠKODA. Cílem akce bylo žákům zábavnou formou představit nejmodernější technologie, se kterými se nejen při výrobním procesu jedné z největších evropských automobilek mohou setkat. Představeny byly technologie, mezi které patří mimo jiné virtuální realita, robotika, termovize, elektromechanika nebo umělá inteligence. Žáci si ve speciálně postaveném kamionu mohli tyto technologie vyzkoušet a zjistit více o možném studiu těchto oborů a své následné profesní specializaci.