Praha - exkurze

Mrazivou středu 14. 12. 2022 jsme strávili v historickém centru Prahy na exkurzi k tématu Židé a holocaust. Nejprve jsme navštívili Židovské muzeum v Maiselově ulici, kde nás čekal program „Hanin kufřík“, inspirovaný stejnojmennou knihou o nešťastném osudu židovské dívenky. Žáci si nejprve připomněli historický kontext období 2. sv. války a poté ve skupinách pracovali s texty týkajícími se osudů židovských dětí, které prožily část svého života v Terezíně, a s kopiemi historických dokumentů. Jejich úkolem bylo sestavit krátký medailonek těchto dětí, výsledky své práce následně prezentovali ostatním. Druhou část programu jsme strávili v okolí muzea: s průvodcem jsme si prohlédli Staronovou a Pinkasovu synagogu a starý židovský hřbitov. Poté již následovala pouze povinná fotka na vánočně vyzdobeném Staroměstském náměstí a osobní volno, které každý využil po svém.

Žákům děkuji za slušné chování na pietních místech a spolupráci během programu.

Akci finančně podpořilo Statutární město Liberec, děkujeme!