Maják - Na netu

Dnes naši třídu navštívili lektoři z Majáku, s tématem preventivního programu NA NETU. V průběhu tří vyučovacích hodin byly s žáky formou brainstormingu probrány výhody a rizika internetu. V rámci aktivit a práce ve skupinách si žáci uvědomili nebezpečnou komunikaci s cizí osobou na internetu a formy online násilí. Cílem programu bylo seznámení žáků se zásadami bezpečného pohybu na internetu, dále také přiblížení problematiky kyberšikany – její druhy, prostředky, ochrana a řešení. Žáci si program skvěle užili a nové informace pro ně byly velmi přínosné.