Jak přežít dospívání

V pátek 21.4.2023 jsme v knihovně absolvovali dvouhodinovou přednášku v Krajské vědecké knihovně s názvem "Jak přežít dospívání". Lektor Mgr. Vladimír Vácha tento preventivní program zaměřil na Syndrom rizikového chování v dospívání. Nejprve definoval dospívání dle vývojové psychologie, jeho výzvy a rizika, základní sociální potřeby. Dále žákům představil všechny tři oblasti rizikového chování v dospívání: zneužívání návykových látek, negativní jevy v oblasti psychosociální (s důrazem na projevy šikany) a rizikové chování v oblasti reprodukčního zdraví.