Hranice mezi námi

V pátek 16.9.2022 ve třídě proběhl tříhodinový preventivní program Hranice mezi námi, který vedli lektoři Dramacentra Bezejména při DDM Větrník. Program byl zaměřen na prevenci sociálního vyčleňování a xenofobie a pro žáky byl poučný i zábavný zároveň. Pomocí mnoha technik dramatické výchovy měli možnost poznat dva fiktivní žáky Sama a Bena, kteří pocházejí z odlišného sociálního prostředí. Program byl velmi akční, všichni žáci byli vtaženi do děje a určitě si mnozí z nich uvědomili, že na tom nejsou všechny děti stejně a že některé mohou být diskriminovány kvůli svému sociálnímu statusu, etnickému původu nebo jiné odlišnosti.

Projekt byl podpořen z grantu Libereckého kraje.