Anifilm - Tmání

Ve středu 17. května se třídě 8.B naskytla nevšední příležitost zažít si příběh ze života člověka trpícího depresí jeho „optikou“. V Liebigově paláci se konalo promítání nového filmu Tmání. Autobiografický film Ondřeje Moravce provede diváka příběhem mladého člověka bojujícího s temnotou depresivních stavů za pomocí virtuální reality. Na cestě příběhem provází diváka hlavní hrdina Ondřej, který vypráví svůj příběh a ukazuje stavy, ve kterých se nacházel během svého života. Spolu s ním se tak můžete zapojit do jeho světa a podat mu pomocnou ruku. Film také ukazuje, jakým způsobem lze s depresí bojovat a jaké mechanismy mohou lidé trpící tímto onemocněním využít, aby se cítili lépe. Pro hrdinu samotného to je nakonec práce s hlasem a dýcháním, co mu dodá sílu a naději, že lze i s depresí vést plnohodnotný život.

Po skončení promítání si na nás pan Moravec udělal čas, abychom mu mohli položit dotazy a popovídat si na téma tohoto duševního onemocnění a dozvědět se jaké jsou možnosti pomoci. Trpělivě odpovídal na všechny dotazy žáků a my mu moc děkujeme.

A. Wollrabová