Voda, klima a zvířata

Po roce jsme opět zamířili do Divizny, ekocentra při Zoo Liberec. Tématem setkání byla voda a klimatické proměny na planetě. Žáci absolvovali pestrý tříhodinový program: vyluštili společnými silami křížovku, provedli dva jednoduché experimenty s vodou a vzduchem a zamýšleli se na tím, které lidské jednání zvyšuje produkci oxidu uhličitého a jak by oni sami drobnými změnami mohli pomoci životnímu prostředí. Následovala procházka zoologickou zahradou, kdy žáci postupovali dle mapy a podle indícií sestavili tajnou zprávu.