Na netu

V pátek 4. listopadu třídu navštívil lektor z Majáku, z organizace, která pro naši školu zajišťuje preventivní programy. Během tří vyučovacích hodin se žáci zabývali problematikou internetu – žáci hodnotili výhody internetu a jeho nepříjemné aspekty a rizika a poté o nich diskutovali. V další aktivitě si žáci prohlédli falešné instagramové účty, na kterých si ukázali, co vše je možné vyčíst a odhadnout ze zveřejněných fotek a informací. V poslední aktivitě žáci reflektovali, kterými aktivitami tráví své volno a kolik času stráví na telefonu.