Radosti a strasti netopýřího roku

V rámci přírodopisu dnes 23.11. žáci navštívili program Severočeského muzea - Radosti a strasti netopýřího roku. Žáci se seznámili s různými druhy netopýrů, uvědomili si odlišnosti kostry ptáků a netopýrů - i když oba druhy létají. Seznámili se s pojmy echolokace, potravou a přirozeným prostředím netopýrů….Prohlédli si predátory netopýrů a na vlastní čich si vyzkoušeli, jak netopýří samičky poznají svá mláďata. Zvláště úkol s ověřením čichu a vytváření modelů netopýrů žáky velice zaujal.