Poezie – cesta ke hvězdám a zábavě

V úterý 2.5. jsme navštívili Krajskou vědeckou knihovnu, kde jsme si vyzkoušeli dílnu čtení trochu v jiném duchu, než jsme zvyklí z hodin českého jazyka. Dílna byla totiž tentokrát zaměřena na poezii. Z vybrané knihy si každý zvolil jednu libovolnou báseň, která ho nejvíce zaujala, na níž následně tvořil upoutávku (reklamní leták) pro ostatní spolužáky. Čtení tak bylo tematicky propojené s výukou slohu. Díky čtenářské lekci jsme nasbírali inspiraci pro výběr knih do čtenářských deníku a také pro tvoření básní do květnové literární soutěže Máj – měsíc poezie pod záštitou KVK.