Zvířata v ohrožení

V úterý 4.4. jsme po dlouhé době společně navštívili DIVIZNU, kde nás čekal program "zvířata v ohrožení". Cílem programu bylo seznámení se s příčinami a důsledky ohrožení zvířat ve světě, jejich ochranou, porozumění významu ZOO pro tyto druhy. Putováním po kontinentech jsme navštívili přirozená prostředí ohrožených zvířat z celého světa. Hledali jsme odpovědi na otázky: Co konkrétní druhy ohrožuje? Jakou roli v jejich ochraně hrají zoologické zahrady? Součástí programu byla i návštěva ZOO, kde jsme vybrané druhy zvířat mohli pozorovat.