Barevný svět zvířat

V polovině června jsme vyrazili na přírodopisný program do ekocentra Divizna. Barevný svět zvířat – tak znělo téma, které pro žáky vybrala paní učitelka Voltrová a kterým se zakončila velká kapitola o zvířecí říši – kapitola, jež pro žáky byla učivem téměř celého 7. ročníku.

Program v Divizně byl pestrý a bohatý, v ekocentru jsme strávili téměř celé dopoledne. Žáci se ve skupinkách zamýšleli nad tím, kterými barvami se zvířata maskují, jaké funkce zbarvení zvířat plní, a vyzkoušeli si i jednoduché pozorování v přírodě. Součástí programu byla i kratší komentovaná procházka zoologickou zahradou. Lektorka naší skupině ukázala vybrané výběhy a pavilony, sdělila nám o daném zvířeti několik zajímavostí a společně jsme vždy okomentovali zbarvení zvířete.