Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Pancake Day v hodině angličtiny

Dne 3. března v pátek si žáci s paní učitelkou připravili krásný start dne ve formě ochutnávky čajů a soutěže o nejlepší palačinku. Dozvěděli se, jak a s čím se v Anglii nejčastěji pije čaj a ochutnali tentokrát mimo jiné i skotskou verzi černého „Breakfast tea“.
Pancake Day neboli Shrove Day je vlastně masopustní úterý, na které se připravují palačinky. Předchází půstu, který se v křesťanské kultuře drží čtyřicet dní. Protože letos datum „Pancake Day“ připadlo na 21. únor, kdy jsme měli jarní prázdniny, tak jsme akci posunuli.
A jak má taková správná palačinka po anglicku vypadat? Jedná se o velmi tenké palačinky, v Anglii tradičně podávané s citronovou šťávou a cukrem. Žáci si ale ochutnávku obohatili a zpestřili různým množstvím náplní, a to sladkých i slaných.
Vítěze bylo velmi těžké určit, ale nakonec se všichni shodli, že letošním hitem se stává palačinka s nugátovou náplní a banánem.