Bramborový den 2.11. 2. B

Úžasný den, který jsme si za Vašeho velkého přispění moc užili.

Nejdříve  jsme se dozvěděli něco o rostlině, která nám připadá úplně obyčejná, ale není tomu tak.

Rozdělili jsme se do skupin - barevné knoflíčky v sáčku nám pomohly.

Každá skupina si zvolila svůj název, takže najednou ve třídě nebyli žáci, ale Hranolky, Placky, Bramboráci, Chipsaři, Superchipsy.

Společně jsme si řekli básničku o bramboře, kterou jsme doprovodili pohybem.

Četli rozstříhanou pohádku, plnili jsme slovní úlohy o bramborách, ochutnávali vaše připravené dobroty (Opravdu jsme některé ani

neznali. MOC VELKÉ DÍKY!!!), vyráběli jsme tiskátka z brambor a hned je využili, běhali jsme štafetové závody s bramborou na lžíci.

vymýšleli slova protikladná a různé druhy vět.

Celé dopoledne nám rychle uteklo. Ani jsme si nestačili všimnout, že se vlastně učíme.