Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Nemoc jménem šikana (5.5.)

V pátek dne 5.5. se třída 6.A zúčastnila přednášky v Krajské vědecké knihovně na téma Nemoc jménem šikana. Žáci měli možnost vyslechnout přednášku pana Vladimíra Váchy, který jim poutavě povídal o rozdílech mezi šikanou a drobným pošťuchováním. Podrobně posluchačům popsal jednotlivé znaky, projevy, fáze i důsledky šikany. Upozornil je na důležitost pěstování dobrých vztahů v rámci třídy a poradil s řešením konkrétních situací. Apeloval na možnost pomoci sobě i druhým lidem a k tomu také poskytnul cenné odkazy. Inspirovat se můžete na internetových stránkách: www.safezona.cz nebo www.nntb.cz .

Všichni, ale jistě ví, že někdy postačí svěřit se kamarádovi, rodičům, dospělému člověku, popř. napsat anonymní vzkaz do naší schránky důvěry, která je opět instalovaná ve 2. patře naší školy u schodů do družiny.

S přáním jen krásných a slunečných dní bez chmur

Aneta Wollrabová