4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík

V úterý 4.12. jsme prožili krásný den v hejnickém Střevlíku. Téma naší návštěvy byly vánoční zvyky a tradice.

Hned v úvodu si děti losovaly různé vánoční symboly, dávaly je pod stromeček a povídaly si o nich.

Pak si zkusily jeden z vánočních zvyků - poučtění lodiček z ořechových skořápek, které si samy vyrobily. Vyrobily si i svíčky do lodiček z pravého včelího vosku.

Dále si podle návodu vyráběli různé čaje a také si společně jeden z čajů (čaj na dobrou náladu) uvařily.

Dále si vyrobily krásné vánoční ozdobičky z drátků a korálků a nakonec si v převlečení za biblické postavy zahrály krátký příběh zrození Ježíška.