2. 10. 2019 Střevlík Hejnice

Ve středu jsme vlakem vyrazili do našeho oblíbeného EKOcentra v Hejnicích.

Tentokrát jsme se zúčastnili programu věnovaného pejskům. Velmi zajímavý program, který se věnoval nejen jednotlivým rasám a jejich povaze, ale i významu chovu psů pro naši společnost (vodící psi, psi záchranáři, psi vyhledávající drogy a výbušniny, canisterapie, psi pomáhající hlídat ovce.....). Zahráli jsme si zábavné hry a naučili se mnoho nového.

Celý program emočně podbarvil dojemný příběh pejska Funkiho, který se narodil v Jižní Americe v Peru, kde žijí na ulici obrovské smečky toulavých psů a kde se ho ujala naše lektorka, která v Peru několik let žila a pracovala pro charitu. V té době byl Funki velmi nemocné a opuštěné štěně, které naše lektorka nechala vyléčit a povedlo se ji ho z Peru přivézt do Čech. Získala tak věrného a vděčného kamaráda.