17. 2. 2020 200 let od narození Boženy Němcové

Tento den jsme si připomněli 200 let od narození naší nejslavnější spisovatelky a sběratelky pohádek, Boženy Němcové. Žáci se nejprve rozdělili do skupinek, kde dostali část textu z jejího života. V něm měli najít odpověď na otázky a potom s nimi seznámit spolužáky. Následovala krátká prezentace, kde byly všechny důležité informace o jejím životě shrnuty.
Další hodinu měly děti  napsány na tabuli pohádky v knižní a filmové podobě a měly je k sobě přiřadit. Nejvíce žáky zaujal poslední úkol, kdy se měli rozdělit do skupinek a secvičit a spolužákům předvést tři pohádky (Perníkovou chaloupku, O dvanácti měsíčkách, O smolíčkovi).  Všem týmům se pohádka vydařila.