Školní výlet na Sychrov

V úterý 23. 5. se třída 3. B vydala na školní výlet na Sychrov. Jeli jsme vlakem, takže už samotná cesta byl zážitek. Na zámek jsme museli dojít asi 1 km dlouhou trasou, byla to ale příjemná procházka. Když jsme dorazili do areálu, vydali jsme se do temného podzemí na výstavu  vtipných maleb, kde byl ústřední postavou medvěd. V zámku jsme navštívili mnoho zajímavých místností a dozvěděli jsme se informace o tehdejším životě na zámku. Poté jsme se vydali na prohlídku zámeckého parku, kterou jsme zakončili návštěvou cukrárny. Akorát začalo pršet, takže nám to hezky vyšlo. Čas jsme si zkrátili horkou čokoládou s výhledem na zámek. Na závěr jsme se seznámili s dravci, kteří žijí ve voliérách v zámeckém parku. Jejich střemhlavý let nad námi nás pobavil. Dokonce dokázali létet i tunelem z našich paží. Mohli jsme si pohladit i hebká peříčka výra. Pak už jsme se vydali opět k vlaku a domů.